Monday

9:30-11:00am Yin/Yang Yoga Jennifer Mulligan Shunnya Room
9:30-11:05am Bikram Hot Method Ed Hum Hot Room
12:00-1:00pm Power Yoga Shamit Tushakiran Hot Room
12:00-1:00pm Kundalini Tara Cartland (Tera) Shunnya Room
12:00-1:00pm Hatha Flow Stefan Caissie Crystal Room
4:00-5:00pm Hot Flow Stefan Caissie Hot Room
4:30-5:30pm Yin Yoga Alexis Given Shunnya Room
4:45-6:00pm Hatha Yoga (All Levels) Debi Arnoni Sky Room
5:30pm-7:00pm Restorative Yoga Stefan Caissie Crystal Room
5:30-7:00pm Power Yoga Leah Labib Hot Room
5:45-7:15pm Hatha Flow Abe Cartland Shunnya Room
7:30-8:45pm Warm Flow Amy Klassen Sky Room
7:30-9:00pm Yin Yoga Abe Cartland Shunnya Room
7:30-9:05pm Bikram Hot Method Karoline Eder Hot Room

Tuesday

6:30-7:30am Power Xpress Bronwyn Steinberg Hot Room
9:30-11:00am Hot Flow Brittany Smith Hot Room
10:00-11:30am Hatha 50+ Jan Vincent Crystal Room
11:45-1:15pm Yin Yoga Monique Newton Shunnya Room
11:45-1:15pm Bikram Hot Method Ed Hum Hot Room
12:00-1:00pm Hatha Flow Catherine Heinmiller Crystal Room
3:00-4:00pm Hatha Yoga (All Levels) Stefan Caissie Shunnya Room
3:30-5:00pm Bikram Hot Method Naomi Simon Hot Room
5:30-7:00pm Kundalini James (Satjit) Chabot Crystal Room
5:30-7:05pm Bikram Hot Method Karoline Eder Hot Room
5:45-7:15pm Ashtanga Diana Buxban Shunnya Room
7:30-9:00pm Candlelit Hot Flow Mark Wilkinson Hot Room
7:30-9:00pm Hatha Yoga (All Levels) Sara Simon Crystal Room
7:30-9:00pm Yin Yoga Diana Buxban Shunnya Room

Wednesday

9:30-11:00am Yin/Yang Yoga Jennifer Mulligan Crystal Room
9:30-11:05am Bikram Hot Method Dominique Corbin Hot Room
10:15-11:15am Yoga With Baby Jen Leech (Jaijiwan) Shunnya Room
12:00-1:00pm Power Yoga Brittany Gordon Hot Room
12:00-1:00pm Kundalini Tara Cartland (Tera) Shunnya Room
12:00-1:00pm Hatha Yoga (Beginner) Stefan Caissie Crystal Room
4:45-6:15pm Yin/Yang Yoga Brittany Gordon Sky Room
4:45-5:45pm Meditation & Gong Stefan Caissie Shunnya Room
5:30-7:00pm Power Yoga Lucy Castell Hot Room
5:45-7:15pm Hatha Yoga (All Levels) Shamit Tushakiran Crystal Room
6:00-7:30pm Prenatal Yoga Sara Simon shunnya
7:30-9:00pm Hatha Flow Amy Klassen Crystal Room
7:30-9:05pm Bikram Hot Method Ed Hum Hot Room
7:45-9:00pm Candlelit Yin Yoga Mark Wilkinson Shunnya Room

Thursday

6:30-7:35am Power Xpress Laura Baker Hot Room
9:30-11:00am Hot Flow Brittany Smith Hot Room
11:45am-1:15pm Bikram Hot Method Karoline Eder Hot Room
11:45am-1:15pm Yin/Restorative Erin Bidlake Shunnya Room
12:00-1:00pm Hatha Yoga (All Levels) Jen Leech (Jaijiwan) Crystal Room
4:00-5:30pm Yin Yoga Debi Arnoni Shunnya Room
5:30-7:00pm Hot Yoga Diana Buxban Hot Room
5:45-7:15pm Vinyasa Monique Newton Shunnya Room
7:30-9:00pm Yin Yoga Monique Newton Shunnya Room
7:30-9:05pm Bikram Hot Method Karoline Eder Hot Room
7:30-8:45pm Warm Flow Brittany Smith Crystal Room

Friday

9:30-11:00am Kundalini Rupinder Kaur Khalsa Shunnya Room
9:30-11:00am Hot Yoga Stefan Caissie Hot Room
9:30-11:00am Hatha Gentle Jan Vincent Crystal Room
11:45-1:15pm Yin/Restorative Stephanie Turple Shunnya Room
11:45-1:15pm Bikram Hot Method Ed Hum Hot Room
12:00-1:00pm Hatha Yoga (All Levels) Stefan Caissie Crystal Room
2:00-3:00pm Community Yoga (Donation) Brittany Amell Shunnya Room
3:30-5:05pm Bikram Hot Method Naomi Simon Hot Room
4:45-6:00pm Hatha Flow Amy Klassen Crystal Room
5:30-6:30pm Hot Yoga Diana Buxban Hot Room
5:30-6:45pm Kundalini Stéphane Rousseau Shunnya Room
5:45-7:15pm Yin/Yang Yoga Abe Cartland Sky Room
6:30-7:30pm Meditation Stefan Caissie Crystal Room
7:30-9:05pm Bikram Hot Method Ed Hum Hot Room

Saturday

8:45-10:20am Hot Series Karoline Eder Hot Room
9:00-10:30am Hatha Flow Abe Cartland Sky Room
9:00-10:30am Prenatal Yoga Sara Simon Crystal Room
9:00-10:30am Kundalini James (Satjit) Chabot Shunnya Room
10:45-12:15pm Power Yoga Lucy Castell Hot Room
11:00-12:30pm Hatha Yoga (All Levels) Sara Simon Crystal Room
11:00-12:30pm Yin Yoga Cassie Love Sky Room
2:00-3:30pm Power Vinyasa Diana Buxban Hot Room
4:00-5:30pm Yin Yoga Diana Buxban Sky Room
4:00-5:35pm Bikram Hot Method Ed Hum Hot Room

Sunday

9:00-10:30am Hatha Yoga (All Levels) Bronwyn Steinberg Sky Room
9:00-10:35am Bikram Hot Method Martina Elliott Hot Room
9:15-10:45am Yin Yoga Abe Cartland Shunnya Room
9:15-10:45am Kundalini Rupinder Kaur Khalsa Crystal Room
11:00-12:30pm Hot Yoga Martina Elliott Hot Room
12:30-2:00pm Prenatal Yoga Sara Simon Sky Room
2:30-4:00pm Hatha Yoga (Beginner) Jan Vincent Sky Room
2:30-4:05pm Bikram Hot Method Naomi Simon Hot Room
4:30-6:05pm Bikram Hot Method Naomi Simon Hot Room
6:30-7:30pm Candlelit Gong Emile Cormier Crystal Room
6:30-8:00pm Yin Yoga Diana Buxban Shunnya Room
6:30-8:00pm Hatha Yoga (All Levels) Laura Baker Sky Room
6:30-8:00pm Power Vinyasa Leah Labib Hot Room
7:45-8:45pm Community Yoga (Donation) Teacher Rotation Crystal Room